Автокредитування стало звичайним явищем в Україні, і це не дивно, адже придбання автомобіля може спричинити за собою великі витрати. А це може серйозно вдарити по сімейному бюджету. Однак автомобіль полегшує життя, часто потрібен для роботи і є вигідним вкладенням грошей. Тому автомобільне кредитування сьогодні користується популярністю.

Найвигідніший кредит на авто в Україні

Автокредит – вид нецільового кредиту, який оформлюється на придбання автомобіля. За його умовами транспортний засіб, який купується, стає заставою за позикою. Після його погашення автомобіль повністю переходить у власність позичальника.

Автомобільний кредит можна оформити для придбання авто різними способами – в автомобільному салоні, на автомобільному ринку або з рук. Від цього залежать умови і запити до позичальника та автомобіля, чкий придбається. Для одного і того ж автомобіля умови кредитування в будь-яких банківських установах можуть сильно відрізнятися.

Отримати кредит на автомобіль можуть позичальники, які відповідають таким вимогам:

 • громадянство України;
 • вік – від 21 до 65 років;
 • присутність документів, що засвідчують платоспроможність.

Ощадбанк оформлює автокредити клієнтам з 18 років. Молодим людям потрібно надати до фінансової установи, крім основних документів, двох поручителів.

Всі банки України видають автокредити, незалежно від програми кредитування на період не більш 7 років. Сума позики при цьому становить від 80 до 100% від вартості транспортного засобу.

Умови автомобільного кредиту залежать від параметрів позичальника та характеристик автомобіля:

 • Сума позики завжди дорівнює вартості авто. У разі покупки старої машини вартість може бути трохи завищена.
 • Період автомобільного кредиту, в середньому, становить 5-7 років. Для вітчизняного автомобіля термін може бути більше, ніж для іноземного авто.
 • Найчастіше, при оформленні автокредиту позичальникові доведеться заплатити від 10% вартості автомобіля відразу і розрахувати залишок виплати кредиту на 5-7 років. При цьому переплата складе від 10 до 12% від вартості авто.
 • І новий і старий автомобіль доведеться щороку страхувати. Крім того, банківська організація може запросити оформлення страхування життя позичальника.

Річна процентна ставка на автокредит буде залежати від суми початкового внеску, строку дії кредитного договору та пред’явлення довідки про доходи. Однак, незважаючи на розмір ставки, клієнт може вибрати для оформлення кредиту улюблений банк тільки тому, що є власником його зарплатної і кредитної карти. У цьому випадку покупець буде позбавлений від збору великого пакета документів.

Нові авто в кредит в банках України – умови і пропозиції

У банках розроблені кредитні пропозиції на покупку нових автомобілів зі своїми особливостями. Щоб визначити, де вигідніше оформити автокредит, потрібно порівняти умови отримання кредиту. Для цього потрібно визначитися з параметрами позики.

Умови видачі кредиту на новий автомобіль

Банк

Початковий внесок

Період кредитування

Відсоткова ставка за кредитом

15 %

від 12 місяців до 7 років

От 5,9 до 24,25 %

10 %

3 роки

От 11,07 до 25,04 %

10 %

7 років

От 15,75 до 29,12 %

10%

7 років

От 19,57 до 27,87 %

30 %

5 років

От 22,8 до 25,19 %

25 %

7 років

От 22,95 до 26,69 %

5 років

От 28 до 35 %

При оформленні автомобіля в кредит, може зніматися разова комісія. У багатьох пропозиціях можливе дострокове погашення без штрафів.

Умови та пропозиції банків на б/в автомобілі

Оформити кредит на старі автомобілі можна в таких банках України:

 • В Укрсоцбанку можна придбати уживане авто як в автосалоні, так і у фіз.особи. Ефективна ставка за позикою становить 20,98% і 22,98% відповідно. Максимальний вік автомобіля на період завершення позики складе 7 років. Пробіг авто не повинен перевищувати 100 тис.км.
 • В УкрБізнесБанку можна отримати автокредит на автомобіль не старше 10 років на період погашення позики. Позичальникам від 18 до 23 років обов’язковою умовою при кредитуванні є порука. При оформленні позики необхідно оформити особисте страхування позичальника. Ефективна ставка за автокредитом становить 24,79%.
 • За кредитом на б\в автомобіль в Ощадбанку виставляється мінімальна відсоткова ставка в розмірі 15,5%. Вона може змінюватися в залежності від марки авто. Ефективна ставка складає 15,61%.
 • На автокредит в Укргазбанку необхідно оформити КАСКО від 7,37% від вартості автомобіля щороку. Максимальний вік автомобіля на період завершення строку дії кредитного договору становить 7 років. Ефективна процентна ставка становить 17,48%.
 • У банку ВТБ можна оформити кредиту на старий автомобіль віком не більше 5 років. Ефективна ставка при цьому складає 22,79%.

Придбати старий автомобіль в позику за допомогою автокредиту в банку реально. Правда, якщо позику на нове авто деякі банки видають без першого внеску, то з б\в автомобілями даний варіант не пройде.

Як взяти кредит на придбання автомобіля

Щоб претендувати на автокредит, позичальникові необхідно зібрати такий перелік документів:

 • паспорт громадянина України та його дружини або чоловіка;
 • ІПН;
 • права водія;
 • довідка про наявність депозитів;
 • рахунок-фактура на авто або специфікація, акт вибору транспортного засобу;
 • довідка з місця роботи.

Найчастіше автомобіль в кредит можна оформити в автомобільному салоні. В такому випадку заявку на позику може прийняти не сам кредитор, а його посередник. Він зобов’язаний віддати позичальникові дані про кредитора, своїх повноваженнях і величиною своєї комісії в письмовій формі.

Як сам кредитор, так і посередник повинні передати позичальнику, який збирається придбати автомобіль в позику, паспорт споживчого кредиту, в якому описуються основні умови позики.

Кредитор зобов’язаний в письмовій формі проінформувати позичальника про всі обов’язкові послуги. За запитом позичальника банк повинен надати йому проект угоди, умови в якому повинні відповідати паспорту позики.

Зазвичай процес оформлення автокредиту виглядає таким чином:

 • Громадянин обирає банківську установу і дізнається, з якими автомобільними салонами він співпрацює.
 • Заявка подається онлайн на порталі банку або особисто у відділенні.
 • Клієнту передзвонює співробітник банку і погоджує дату відвідування відділення банківської установи.
 • При відвідуванні потенційному позичальникові розповідають умови кредитування, потім він може вибрати авто і укласти попередню угоду купівлі-продажу.
 • З угодою і іншими документами позичальник приходить до банківської установи і підписує кредитну угоду.

Угода на оформлення автокредиту укладається в письмовому вигляді. Банк повинен віддати позичальникові екземпляр відразу після підписання. Умови кредитної угоди неодмінно повинні відповідати умовам, які вказані в паспорті автокредиту. Якщо це не так – ви можете письмово попросити у кредитора приведення підписаної угоди у відповідність з даними в паспорті.

На це відводиться 14 днів. Якщо банківська установа не внесе потрібні зміни в угоду, позичальник може звернутися за захистом своїх прав до судового органу. Якщо кредитор забезпечений заставою транспорту за нотаріально посвідченою згодою, позичальник не зможе відмовитися від угоди.

Скільки і як саме платити за позикою, позичальник може подивитися в графіку платежів, який міститься в договорі. Вносити будь-які виплати, які не вказані в угоді, позичальник не повинен.

Необхідно також уточнити у кредитора можливі методи оплати позики і період зарахування грошей і можливих комісіях. Позичальник може повернути кредит в будь-який період часу достроково. В угоді може прописуватися, що про даний намір необхідно повідомити кредитора завчасно.

Особливо уважним треба бути, якщо до позики використовується змінна ставка по кредиту. При зміні індексу кредитор може змінювати ставку. Періодичність її зміни визначається в угоді. Банк повинен завчасно повідомляти про зміну ставки і видавати позичальнику новий графік виплат. Змінювати сам індекс, який використовується для підрахунку ставки кредитор не має права.

Найвигідніші автокредити

Найвигідніші автокредити в Україні надають такі банки:

 • УкрСіббанк. Отримати автокредит в цьому банку на авто вартістю 120 тис.грн. на 5 років клієнт може під 16,4-17,58% в рік. Перший внесок становитиме 24 тис.гривень, тому сума позики складе 96 тис.гривень. Кредитор при оформленні угоди зніме з покупця комісію в сумі 2,99% від загальної суми кредиту. Крім основної суми кредиту, позичальник повинен заплатити пенсійний збір у розмірі 3% від загальної ціни транспорту.
 • Укрсоцбанк. Ефективна ставка у цього банку трохи більше, ніж в попередньому банку, і становить 22%, тому величина щомісячної виплати буде більше. Але система виплат надає клієнту право вибору графіка платежів.
 • Ідея Банк. В даному банку заявки на автокредит розглядаються протягом години. Процентні ставки визначаються індивідуально, а найбільша сума становить 100 тис.гривень. Кредит видається на період до 5 років, при цьому КАСКО оформляти не обов’язково.

При оформленні автокредиту необхідно враховувати, що при максимальному періоді кредитування зменшується сума обов’язкових виплат, але підвищується сума загальної переплати.

Процес оформлення автокредиту в Україні не складний, якщо позичальник знає порядок дій і вибрав вигідну для себе пропозицію кредитування. Від подачі заявки до отримання транспортного засобу зазвичай проходить 3-5 днів. Але якщо кредит оформлюється через автомобільний салон, можна стати власником нового автомобіля в більш короткі терміни.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...