Після березневого шторму, пов’язаного з введенням в Україні карантину, картина на ринку валют поступово поліпшується. Аналітики прогнозують, що найближчими місяцями ситуація ще більше стабілізується, так як для цього є передумови. Фахівці пояснили, на який курс долара можна розраховувати в найближчі дні і навіть місяці, а також розповіли, які чинники допоможуть утримати українську економіку на плаву.

Досягнуто тимчасової рівноваги

За даними старшого аналітика Альпарі Вадима Іосуба, в різних сегментах курс долару до гривні минулого тижня змінився по-різному. Офіційно встановлюваний Національним банком України курс склав 27,2 грн, що нижче на 0,6%, ніж було зафіксовано тижнем раніше (27,37 грн). На міжбанку за цей період також відзначається невелике зниження курсу − на 0,1-0,2%. Так, попит становив 27,06 грн (за тиждень до цього курс був − 27,1 грн), а ціна пропозиції знизилася до позначки 27,09 (раніше було 27,15 грн).

Якщо ж подивитися на середні курси попиту і пропозиції готівкової валюти в банках, то картина дещо інша. Так, банки купували долар у громадян за 27,02 грн (зростання за тиждень склало 0,3%), а продавали його за 27,40 грн (відбулося несуттєве падіння на 0,03%).

«Спред між середнім продажем і середньої покупкою скоротився з 1,7% до 1,4% за рахунок зростання курсу покупки з одночасним зниженням курсу продажу. Різноспрямований рух курсів біля позначки 27 грн − свідоцтво того, що курс знайшов тимчасову рівновагу поблизу поточних значень», − пояснив ситуацію, що склалася, Вадим Іосуб.

У світі − перші проблиски позитиву

У свою чергу в НБУ повідомили, що за минулий тиждень гривня дещо зміцнилася по відношенню до долара, і на ринках переважає пропозиція валюти − як на міжбанківському, так і на готівковому.

курс

Завдяки цьому, Нацбанк переважно купував валюту, щоб наповнити міжнародний резерв. Але в НБУ підкреслили, що покупку здійснювали в помірних обсягах, щоб радикально не вплинути на курс.

Нацбанк також відзначає деяку позитивну динаміку на міжнародному ринку. Повідомляється, що ринок добре відреагував на інформацію про те, що в Європі і США епідемія коронавірусу вже досягла свого піку, а, значить, тепер пандемія в цих регіонах піде на спад.

Курс

Оптимізму ринку додали новини, що прийшли з Австрії й Данії. Стало відомо, що в цих країнах планують поступово послаблювати заходи карантину після святкування Пасхи.

Яким буде курс долара влітку

Цей тиждень також обіцяє незначні зміни курсу долара в Україні. Так, на думку Вадима Іосуба, на міжбанку він буде торгуватися в межах 27 грн. А за готівковий долар у банках ми можемо побачити показник попиту/пропозиції в межах 27,1 / 27,4 грн за долар.

Якщо ж дивитися на перспективу в кілька місяців, то до кінця літа курс плаватиме в діапазоні 27-29 грн за долар. На думку президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги, подальшого зростання скоріше за все не буде через декілька факторів. В першу чергу, впливає зниження попиту на валюту, яку вже не будуть купувати в тих обсягах, як це було нещодавно. Ще одним серйозним фактором називається сильне зниження цін на енергоресурси − нафту і газ. Завдяки цьому, скоротився відтік валютних коштів із державного бюджету на їх закупівлю.

«Основний ресурс валюти, який нам необхідний, − це для обслуговування зовнішнього державного боргу. Якщо Кабінет міністрів правильно проведе переговори з питань реструктуризації заборгованості і про отримання фінансового «плеча», як іншим країнам, що розвиваються, то скоріше за все нам можуть виділити $10-15 млрд для виходу з фінансової кризи», − вважає Володимир Косюга.

Прогнози курсу долара до кінця 2020 року

Експерти стверджують, що коридор гривні встановиться в розмірі 28,5-29 за один долар. Факторів, які цьому сприяють, два. Це короновірусні тенденції та вичерпування коштів бюджету.

На відміну від інших країн, під час закриття кордонів, Україна зазнала значних збитків. Міжнародний туризм практично на нулі, також впав споживчий імпорт.

Перспективи менш болючого виходу з кризи

Розмірковуючи про перспективи благополучного виходу України з карантину, експерт припускає, що ситуацію можна врятувати, якщо повернутися до роботи хоча б до середини травня. Повернувшись до нормального робочого ритму після 10 травня, хоча б 15 числа, в українців буде можливість надолужити згаяне за час вимушеного простою через епідемію коронавірусу.

На думку Володимира Косюги, драйверами української економіки стануть три галузі − АПК, хімія й металургія. При цьому, особлива надія покладається на сільське господарство, так як криза через пандемію показала, наскільки гостро стоїть питання забезпечення продовольством навіть в розвинених країнах, таких, як Франція чи Італія.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...