Програма страхування КАСКО передбачає добровільний захист транспортних середовищ від непередбачених ризиків. Це своєрідне доповнення до обов’язкового ОСАГО, якому віддають перевагу власники дорогих транспортних засобів. Розшифровки абревіатури КАСКО не існує. Дане слово походить від іспанської або нідерландської мов, і означає шолом або корпус.

В Україні КАСКО страхування не регулюється державою. Воно не має типових зразків договору, а пропоновані умови можуть сильно відрізнятися одна від одної, в залежності від компанії, яка пропонує такі послуги. У великих страховиків навіть існує своя власна система розрахунку, яка бере до уваги масу всіляких факторів для отримання страхового коефіцієнта. З огляду на подібні особливості, часто застосовують своєрідний калькулятор КАСКО, щоб самостійно отримати всю необхідну інформацію за пропозиціями певної компанії.

Дія поліса КАСКО настає в разі аварії, стихійних лихах, пожежі або вибуху, а також при неправомірних діях третіх осіб. Такий договір вважається необов’язковим, але якщо мова йде про придбання транспортного засобу в кредит, то його наявність може зажадати банківська установа або інша фінансова компанія, яка вкладає свої кошти. Деякі автомобільні дилери і банки співпрацюють з конкретними страховиками, і пропонують їх послуги своїм клієнтам.

Як вибрати КАСКО для страхування машини

На страхових ринках України сьогодні можна знайти безліч цікавих пропозицій від різних компаній. Кожна з них намагається заманити клієнта, пропонуючи мінімальну вартість КАСКО або спеціальні додаткові умови. При цьому необхідно враховувати, що страхова система це не тільки платежі клієнта, а й виплати з боку компанії при настанні певного випадку, зазначеного в договорі. Тому при виборі подібної організації слід брати до уваги такі критерії:

 • прочитайте відгуки інших клієнтів компанії, які вже мають досвід співпраці і навіть виплат по страховці;
 • вивчіть роботу онлайн калькулятора КАСКО, щоб мати можливість самостійно розрахувати суми платежів і виплат;
 • знайдіть кілька рейтингів страхових компаній, щоб зробити порівняння між явними лідерами галузі. При цьому дуже важливо орієнтуватися на страховку КАСКО в Україні, ціну, а також деякі специфічні характеристики, серед яких рівень виплат і премії;
 • наявність або відсутність франшизи у страхуванні КАСКО, що може дати певні переваги або стати недоліком. Даний момент потрібно вивчати індивідуально, оцінюючи всі переваги і недоліки.

Деякі компанії пропонують своїм клієнтам своєрідне міні КАСКО. За таким договором про страхування можна отримати певний набір базових послуг по відшкодуванню на суму, яка зазвичай не перевищує розмір зазначеного значення. Також при подібних виплатах беруть до уваги фізичний знос транспортного засобу, і роблять відрахування франшизи.

Рейтинг страхових компаній з пропозиціями по КАСКО

Використовуючи онлайн-калькулятор КАСКО можна розрахувати вартість цієї страховки в 2016 – 2021 році, що дозволяє отримати дані тільки про рентабельність договору з певною компанією. Однак для складання рейтингу цього недостатньо. Потрібно враховувати і ряд інших показників. Представляємо вам список найбільш популярних в нашій країні компаній, у яких ціна на страхування машини КАСКО знаходиться на розумному рівні, а варіанти договорів, дозволяють підібрати оптимальні умови для самих різних умов:

 1. ARX ​​(раніше AXA Страхування). Компанія відшкодовує заміну пошкоджених деталей без врахування зносу, приймає оплату частинами, і пропонує великий вибір страхових договорів. На червень 2020 року вона провела виплати на суму в 302 531.00 тис. грн., що склало рівень виплат 71%.
 2. Арсенал Страхування. Популярна компанія у багатьох Київських водіїв. Користується гарною репутацією, і часто очолює різні рейтинги. Сума її виплат за той же період складає 187 604.00 тис. грн. Це дозволило гарантувати рівень виплат 97%.
 3. Уніка. Середній термін виплат становить 7 днів, а безаварійні умови пролонгації є одними з найвигідніших. Виплати за червень 2020 року склали 166 788.00 тис. грн., а це сформувало рівень виплат в 65%.
 4. Українська страхова група & Глобус. За звітний період виплатила 164 658.00 тис. грн. При рівні виплат 51%. Компанія добре зарекомендувала себе на ринку, і має багато позитивних відгуків.
 5. Інго Україна. У компанії великий вибір пропозицій по страхуванню. При цьому її повне КАСКО має найбільш доступну вартість в Україні. Її виплати складають 199 706.00 тис. грн., при рівні виплат 61.98%.

Необхідно відзначити, що даний рейтинг є умовним і не може бути використаний в якості прямого керівництва до дії. Справа в тому, що єдиної системи визначення лідерів в даній галузі не існує. Тому надійність організації перевіряють за річними показниками компаній, а такий підхід не завжди є об’єктивним.

Багато компаній, представлених в нашому рейтингу, надають можливість розрахувати КАСКО онлайн. Тому для порівняння ви можете самостійно провести всі необхідні обчислення, щоб визначитися з тим, яку страховку вам вигідніше купити.

Складання рейтингу КАСКО на підставі аналізу страхування ОСАГО

Якщо виключити всі економічні варіанти відбору компаній в рейтинги, то залишається скористатися системою, що орієнтується на популярність. При цьому має сенс провести своєрідне порівняння, оцінивши список і на базі ОСАГО. Так в 2021 році лідерами серед обов’язкового страхування стали:

 • ТАС СГ;
 • Оранта;
 • USI;
 • VUSO;
 • PZU;
 • ARX;
 • Уніка;
 • Інго Україна;
 • Універсальна СК.

Тут можна побачити, що він трохи відрізняється від складеного раніше рейтингу, хоча деякі назви повторюються, але і зі зміщенням до низу списку. Такий стан можна пояснити тим, що ціна КАСКО у лідерів цього переліку сильно відрізняється від пропозицій по ОСАГО. При цьому обов’язкові контракти часто вибирають по розряду дешевих, а ось додатковий поліс хочуть отримати у надійного представника страхової галузі. Це ж підтверджує і такий же рейтинг за популярністю КАСКО:

 • ARX;
 • Арсенал;
 • Уніка;
 • PZU Україна;
 • Універсальна СК;
 • ТАС СГ;
 • СК VUSO;
 • Альфа.

Нам залишається тільки зробити порівняння всіх отриманих списків, щоб виявити лідерів, які дійсно заслуговують на увагу. Таким чином, в їх числі будуть: ARX, Арсенал, Уніка і PZU Україна. Саме на цих страховиках України слід використовувати калькулятор КАСКО, щоб оцінити рентабельність їх пропозицій особисто для вас.

Ситуація на ринку надання страхових послуг змінюється по кілька разів на рік. Навіть явні лідери всіх рейтингів не завжди здатні утримати свої позиції і витримати всі політичні і фінансові зміни в нашій країні. Тому рекомендується кожен раз, перед тим як укладати новий договір, додатково проводити перевірку рейтингу компанії, вивчаючи останні відгуки про її діяльність на ресурсах які заслуговують довіру.

Невелика ціна і досвід не є показником надійності

Найчастіше багато людей просто ігнорують рейтинги надійності. Автолюбителі України керуються при виборі страхової компанії двома критеріями. Перш за все, це вартість послуг. Даний показник для більшості є основним, оскільки він впливає на бюджет сім’ї, а віра у власні сили і везіння не дозволяють великих витрат на непередбачені обставини. Другим критерієм вибору страхової компанії часто є сталість. Якщо людина вже мала справу з одним страховиком, то вона неохоче піде на його зміну.

Обидва ці фактори вводять людей в оману. Вони не показують реального стану справ в компанії. Тому фахівці в даній області додатково рекомендують вивчити:

 • розмір активів. Цей показник виступає в якості основної ознаки отримання прибутку. У надійних компаній він повинен рости. Однак необхідно враховувати, що стан активів дуже швидко змінюється, і вважається дійсним виключно на момент публікації;
 • страхові резерви. Часто цей показник називають «Страховою премією». Він є показником виділених коштів, які йдуть на виплати застрахованим клієнтам. Має сенс порівнювати цю суму з іншими лідерами рейтингу;
 • рівень відшкодування збитку. Це основне, що цікавить власника транспортного засобу, який отримав збиток. У хорошій компанії даний показник повинен знаходитися на дуже високому рівні, оскільки від нього залежить, яка кількість коштів буде виділено на ремонт. Фактично, даний показник вказує на співвідношення затребуваної суми до наданої;
 • страхові збори. У цей розділ входять всі кошти, які отримує компанія, включаючи і гроші від клієнтів. Чим він вищий, тим краще.

Зазвичай, лідерами рейтингу стають ті компанії, які знижують свої збитки, нарощуючи прибуток. Однак тут ще необхідно брати до уваги їх стабільність і розміри виплат. В результаті такого відбору, лідерами рейтингу не стають тільки страховики з сильною рекламною компанією. Навіть молоді підприємства зі стійкими показниками можуть зайняти гідне місце на ринку України.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...