Через поширення коронавіруса й введення жорсткого карантину в Україні багато компаній були змушені призупинити діяльність і відправити працівників у відпустку за свій рахунок. Тож, дали старт держпрограмі допомоги роботодавцям для часткової компенсації витрат на виплату зарплат. Але скористатися цією можливістю зможуть далеко не всі підприємці. Керівник аутсорсингової компанії «БУХГАЛТЕР» Мілітіна Велика допомогла розібратися в нюансах даного питання.

– Які основні положення цієї програми?

Милитина Великая

Мілітіна Велика, керівник аутсорсингової компанії «БУХГАЛТЕР»

– На час карантину вводиться поняття часткового безробіття для малого і середнього бізнесу. Підтримка для виплат працівникам буде надаватися при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної заробітної плати. Орієнтовна вартість ініціативи – 5 млрд грн.

Таку допомогу надаватимуть застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу в зв’язку із зупинкою або скороченням виробництва через проведення заходів щодо запобігання поширенню COVID-19.

Здійснюється допомога за зверненням роботодавця для виплати грошей працівникам. Сума допомоги по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого і середнього підприємництва. Воно не надається в разі наявності у роботодавця заборгованості по виплаті заробітної плати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом п’яти років до дати зупинки виробництва.

– Що необхідно зробити, аби мати можливість отримати цю допомогу?

– Для надання допомоги по частковому безробіттю роботодавець повинен звернутися в центр зайнятості за місцем його реєстрації, як платника єдиного внеску.

Слід подати наступний перелік документів: заяву в довільній формі; копію наказу з зазначенням дати початку зупинки або скорочення виробництва; перелік заходів щодо запобігання поширенню епідемії коронавіруса; відомості про працівників, у яких виникло право на компенсацію по частковому безробіттю (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки при її наявності, а при відсутності – номер паспорта); довідку про відсутність заборгованості по виплаті зарплати і єдиного соціального внеску.

Право на допомогу мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлені трудові відносини. Але за винятком осіб, які отримують пенсію. Роботодавець може звернутися за нарахуванням коштів для цих виплат протягом 30 календарних днів із дня зупинки або скорочення виробництва.

– Яким чином визначається сума цієї допомоги?

– Допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівнику була скорочена тривалість робочого часу – з розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу, встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду та не може перевищувати розмір однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На сьогоднішній день це 4 723 грн. Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється роботодавцем із першого дня скорочення тривалості їх робочого часу.

– Чи є вимога, що стосується того, скільки часу повинно було пропрацювати підприємство на момент початку карантину?

– Ні, цих вимог не заявлено. Головне – відповідати критеріям малого і середнього бізнесу.

Крім того, на даний момент ця допомога надається тільки виробничим підприємствам.

Вчора центри зайнятості проводили опитування серед роботодавців, які опинилися в цій нелегкій ситуації. І підприємці заявили, що така допомога потрібна не тільки виробничим підприємствам. Тому, можливо, найближчим часом внесуть правки і розширять даний перелік.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...