ПриватБанк є однією з перших фінансових установ, що приєдналися до державної програми кредитування малого бізнесу «5-7-9%». Про особливості цього проекту в цілому ви можете прочитати в нашому попередньому матеріалі. А про нюанси роботи держпрограми в даному банку нам розповіла керівник напрямку кредитування клієнтів малого та середнього бізнесу ПриватБанку в Дніпропетровській області Ілона Фесюк.

Илона Фесюк

Ілона Фесюк, керівник напрямку кредитування клієнтів малого та середнього бізнесу ПриватБанку в Дніпропетровській області

– Програма 5-7-9% передбачає цільове кредитування. На які цілі передбачені ці кредити?

– Для придбання або модернізації основних засобів. Для когось це може бути обладнання, для когось автотранспорт, спецтехніка тощо. Друга мета − це будівництво, ремонт торгових і виробничих приміщень, окрім офісів. Я чула, що зараз готується зміна до цієї програми, про те, що, можливо, можна буде купувати нерухомість − знову ж таки, торгову або виробничу. Але нам це уточнять пізніше, поки цієї мети немає.

Кредитування в ПриватБанку, як і в інших банках, виключно цільове. Тобто позичальники кредитні ресурси на свої рахунки юросіб або ФОП отримувати не можуть.

Всі кредитні гроші йтимуть на рахунки постачальників товарів і послуг. Наприклад, у вас мета − придбання обладнання. Значить, банк із кредитного рахунку заплатить безпосередньо продавцеві за це обладнання.

– Які умови кредитів, запропонованих ПриватБанком за цією програмою?

– На даний момент у програмі беруть участь три види кредитів: Інвестиційний, «КУБ» під заставу і Кредит на придбання основних засобів, у тому числі сільгосптехніки.

Якщо коротко, умови по кредитах такі. Максимальний термін − до п’яти років. Мінімальна сума − 200 тис. грн, максимальна − 1,5 млн грн. Причому, на групу пов’язаних осіб в рамках цієї програми можна отримати кредит не більше, ніж на 1,5 млн грн.

Кредитування ПриватБанк

Згідно з постановою Кабміну, ви повинні внести 20% від всієї необхідної на вашу мету суми. Це стосується діючого бізнесу. Для стартапів необхідно буде внести 30% власних коштів. Діючий бізнес повинен працювати не менше 12 місяців і бути прибутковим.

– Які вимоги до позичальників?

– Є важливий момент − всі учасники, всі засновники компаній мають бути громадянами України. Тобто, якщо в складі юрособи або ФОПа є нерезидент, така компанія під програму вже не підпадає.

Вимоги по річній виручці і за кількістю співробітників можна подивитися на сайті 5-7-9.pb.ua

Акцентую увагу на тому, що мова йде про групу пов’язаних осіб. Це, наприклад, коли є компанія-позичальник, у якій два засновника, які в свою чергу є ще десь директорами або засновниками.

– Чи потрібна підприємцю застава, щоб отримати один із кредитів, які беруть участь в держпрограмі?

– Наприклад, у вас є мета купити нові основні засоби, наприклад, комерційний автотранспорт, спецтехніку, обладнання, нову сільгосптехніку. Це можна зробити в рамках кредиту, який називається «Кредит на купівлю основних засобів в т.ч. і сільгосптехніки». В цьому випадку купується основний засіб, який і виступатиме заставою по кредиту. Тобто в цьому кредиті окремої застави не потрібно. Зараз у нас на підході можливість придбати основні засоби б/у, щоб вони ж виступали заставою. Імовірно, з цією пропозицією ми стартуємо з 1 квітня. Але на сьогоднішній день працює пропозиція тільки по новим основним засобам.

Багато клієнтів зараз хочуть купити легковий автотранспорт, але, згідно з постановою Кабміну, для цієї програми є ряд обмежень. Можна купити новий легковий автотранспорт, якщо це автошкола, охоронне агентство, служба таксі тощо. Тобто, якщо ви на цьому транспортному засобі будете здійснювати свою основну діяльність.

Якщо у вас мета придбати вживані основні засоби, наприклад, спецтехніку або обладнання, то це можна здійснити в рамках Інвестиційного кредиту або «КУБ» під заставу ». Але в їх рамках необхідне забезпечення − окрема застава.

кредиты малому бизнесу

Клієнти запитували про можливість придбання нових основних засобів за кордоном. Ця можливість теж з’явилася. Це працює в рамках Кредиту на купівлю основних засобів. Те, що ви купуєте за кордоном, виступає забезпеченням за цим кредитом. В рамках кредиту ми видаємо гривні на ваш рахунок, тут же здійснюється покупка валюти за ЗЕДівським контрактом. І далі вона піде на рахунок вашого постачальника. Але є обмеження. З огляду на те, що, згідно з цим кредитом, основні засоби що купуються будуть належати вам, то це обладнання повинно приїхати з-за кордону, пройти розтаможення, ми повинні на нього подивитися, і тільки тоді ми заплатимо гроші вашому продавцю.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...