Огляд ОСЦПВ: кращі пропозиції купити за 8 хв

Автовласники не з чуток знають, що таке ОСЦПВ. Хтось уже давно оформив, а комусь тільки доведеться звернутися до даної процедури. У будь-якому випадку, всі автолюбителі хоча б раз за свій водійський стаж замислювалися над тим, щоб перейти на автоцивілку. До того ж, на сьогоднішній день, страхування авто закріплено в законодавстві (53 ст. закону про ОСЦПВ) і є обов’язковим. Про всі особливості, переваги, вигоди і способи оформлення страхового поліса ми розповімо далі.

Страховка ОСЦПВ: що собою представляє і кому підходить

ОСЦПВ це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортних засобів, яке поширюється на захист майна та здоров’я у випадках дорожньо-транспортних пригод. Серед водіїв існує й інше ім’я даної страховки – автоцивілка. Але як би не називався поліс, його суть незмінна – ОСЦПВ є обов’язковою умовою, без якої авто неможливо буде поставити на облік, провести технічний огляд і навіть повноцінно рухатися по автодорогах України.

Чому страхування ОСЦПВ обов’язкове до придбання – таке питання цікавить багатьох власників транспортних засобів. По-перше, це безпека для тих, хто перебуває за кермом, а також тих, хто може постраждати при виникненні ДТП. По-друге, існує цілий закон ОСЦПВ в Україні, який має на увазі обов’язкове страхування авто. За його порушення штрафують. Співробітник поліції, який зупиняє транспортний засіб, в обов’язковому порядку, нарівні з водійським посвідченням, попросить страховку автоцивілку і, в разі її відсутності, буде накладено штраф (від 840 гривень).

Що слід знати про страховий поліс ОСЦПВ

 • автоцивілка це обов’язкове страхування авто в Україні;
 • поліс повинен знаходитись у водія і бути пред’явленим за першою вимогою співробітника поліції;
 • в разі, якщо ОСЦПВ в Україні не було оформлено, водієві доведеться сплатити штраф;
 • автоцивілку в Україні можна оформити як у страховій компанії, так і онлайн, не виходячи з дому.

Як оформити ОСЦПВ онлайн

З визначенням ми розібралися. Наступний момент – як і де купити електронний поліс, які документи для цього будуть потрібні, скільки часу необхідно очікувати. Це далеко не повний перелік питань, які можуть цікавити автолюбителя. Тому ми постараємося доступно роз’яснити кожен аспект.

Необхідні документи

Для того, щоб оформити електронний поліс ОСЦПВ в Україні, не доведеться навіть покидати будинок, місце роботи або навчання. Будуть потрібні лише документи власника авто, інформація про транспортний засіб, а також гаджет, з якого буде здійснюватися купівля онлайн.

Перелік документів:

 • дані паспорта та ІПН страхувальника;
 • інформація про транспортний засіб – тип, номерний знак, марка і модель, рік випуску, об’єм двигуна.

Додатково, може бути запит на VIN-код, а також дані з посвідчення водія. На підставі отриманих даних, страхова компанія складає електронне ОСЦПВ, із зазначенням одержаної інформації. Важливо відзначити, що всі відомості ретельно перевіряються, тому обдурити страховиків не вдасться. Після перевірки правильності складання документа, страхувальник підписує договір і оплачує його банківським переказом.

На що слід звернути увагу перед тим, як купити ОСЦПВ онлайн:

 1. Правильність заповнення всіх пунктів – вірні дані з документів, характеристика транспортного засобу.
 2. Вартість електронної автоцивілки.
 3. Код реєстрації поліса.
 4. Наявність повних даних про страхову компанію, яка видає автоцивілку онлайн.
 5. Термін дії поліса.

Якщо користувач не бачить неточностей і згоден з введеною інформацією, йому залишається лише купити поліс ОСЦПВ.

В яких компаніях можна оформити автоцивілку онлайн

Купити ОСЦПВ онлайн в Україні можна в більшості страхових компаній. Серед них є як організації, які працюють з різними видами страхування, так і ті, які спеціалізуються саме на страхуванні ОСЦПВ онлайн.

У рейтингу страхових компаній ОСЦПВ присутні Арсенал Страхування, VUSO, UNIQA, INGO, TAC, PZU, Оранта, Еталон, Мотор-гарант, АСКА. Це далеко не повний перелік організацій, які надають послуги оформлення ОСЦПВ онлайн в Україні. При цьому, існує невеликий нюанс: страховка ОСЦПВ в Києві, автоцивілка в Дніпропетровську, Одесі чи будь-якому іншому місті може відрізнятися одна від одної вартістю. А зміст залишиться незмінним. Тобто купуючи ОСЦПВ в Харкові або в Запоріжжі, звід правил залишається уніфікованим.

Переваги оформлення онлайн

 1. Не доведеться особисто їхати в страхову компанію, витрачати час на заповнення документів.
 2. Всього 5 хвилин – стільки часу займає повний цикл, щоб автоцивілку купити онлайн, із заповненням анкети, складання договору, його звірки та підписання.
 3. Ніяких зайвих паперів в машині – досить електронної версії документа, яку дозволяється показувати на електронному носії.
 4. Онлайн страхування ОСЦПВ з юридичної точки зору прирівнюється до “паперового”, оформленого безпосередньо в страховій.
 5. Завжди можна вибрати, де оформити електронний поліс ОСЦПВ – порівняти пропозиції від компаній, промоніторити цінову політику.
 6. Оплата безготівковим способом – не доведеться знімати готівку, щоб оплатити страховку онлайн.
 7. Можливість ознайомитися з відгуками реальних користувачів, скористатися ОСЦПВ калькулятором, який в кілька кліків розраховує вартість послуги.

Калькулятор ОСЦПВ: скільки коштує автоцивілка

Фінальна вартість поліса залежати від ряду факторів. Адже не просто так при оформленні договору прописується детальна інформація про транспортний засіб. До того ж, на автоцивілку ціна не є фіксованою – різні компанії можуть виставляти певну вартість, в яку вкладають додаткові витрати. Важливо розуміти, що жодна страхова не зможе сказати точні тарифи ОСЦПВ, оскільки вони залежать від кожного конкретного випадку.

Фактори, які впливають на ціну автоцивілки

 • населений пункт, в якому зареєстрований автомобіль – ми вже писали раніше, що купити ОСЦПВ в Києві і, наприклад, в Дніпрі, можна по різній вартості;
 • рік випуску авто;
 • тип транспортного засобу, будь то легковий або вантажний автомобіль, причіп або навіть мотоцикл;
  розрахунок страховки ОСЦПВ онлайн бере до уваги тип експлуатації ТЗ, наприклад, чи працює воно в таксі;
 • фізична або юридична особа володіє машиною;
 • наявність / відсутність додаткових пільг;
 • страховий період;
 • загальний стаж водіння власника авто;
 • територія, на якій діє конкретний поліс.

Якщо в даний момент страхувальник тільки вибирає компанію, яка надає обов’язкове страхування авто в Україні, то він може скористатися сервісом розрахунку ОСЦПВ – калькулятором. Це спеціальна програма, де слід заповнити графи (ідентичні договору), а вона автоматично запропонує найбільш оптимальні варіанти полісів. Так, за запитом, можна відстежити, де отримати автоцивілку в Києві дешево, дізнатися тарифи.

Суми виплат після настання страхового випадку

Якщо для розрахунку вартості існує калькулятор, то як зрозуміти, яку суму отримає кожен учасник ДТП (у разі, якщо воно відбудеться). Під час укладення договору, в залежності від його вартості, прописується максимальна сума компенсацій, яка розподіляється між автомобілями – учасниками дорожньої пригоди. Таким чином, найдешевша автоцивілка в Києві має обмежений бюджет на виплати. Отже, первісна ОСЦПВ ціна знаходиться в прямій залежності від страхових виплат в майбутньому.

Чинників, які б впливали на покриття страховки безліч. Ось тільки деякі з них:

 • кількість учасників ДТП;
 • наявність і кількість постраждалих;
 • причини події;
 • ступінь зносу авто;
 • ціна відновлювальних робіт.

Оцінка пошкоджень і суми страхової виплати відбуваються протягом 10 днів після події.

Терміни страхування

Нарівні з ціною автоцивілки в Києві, страхувальників цікавить і терміни, на які можна оформляти поліс. Він отримується на конкретний транспортний засіб, тому при зміні авто буде потрібно ОСЦПВ купити заново.

Мінімальний термін укладення договору – 3 місяці, максимальний – 12 місяців. Автоцивілка на 3 місяці може знадобитися в тому випадку, якщо власник планує продаж або обмін машини. При цьому умови осаго на 3 місяці в Україні і на рік відрізнятися не будуть. Дізнатися вартість всіх пропозицій в різному часовому діапазоні можна через автоцивілка калькулятор.

Електронний поліс ОСЦПВ: відгуки

Оскільки автоцивілка є обов’язковою, допускає пряме врегулювання ОСЦПВ, то всі автомобілісти користуються даним полісом. Тому в інтернеті можна зустріти безліч відгуків як про процес покупки, так і користування послугою.

Бажаючи купити ОСЦПВ в Києві недорого, багато хто стикається з низькими лімітами компенсації, яких в майбутньому не вистачає на покриття витрат при ДТП. Такі водії на своєму досвіді радять не економити кошти і в автоцивілка калькуляторі обирати більш дорогі варіанти поліса. Серед мінусів страхування відзначають загальне подорожчання ОСЦПВ, некоректні дії з боку працівників компаній, затримки або відмову у виплаті.

Позитивні моменти – розрахунок ОСЦПВ онлайн, можливість купити ОСЦПВ для іноземних авто, швидке оформлення з будь-якої точки, користування електронним договором нарівні з паперовим.

Часті запитання

+- Автоцивілка що це?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортних засобів, яке поширюється на захист майна та здоров’я у випадках дорожньо-транспортних пригод.

+- Різниця КАСКО і ОСЦПВ?

Якщо автоцивілка є обов’язковим видом страхування, то КАСКО носить лише рекомендаційний характер. Такий поліс має широкий спектр дій і допоможе отримати компенсацію не тільки після ДТП, але і внаслідок впливу природних катаклізмів, неприємних ситуацій на парковці, хуліганських дій і багато іншого.

+- Як виглядає електронний поліс?

Це документ, в якому прописані дані власника, а також інформація про транспортний засіб. Додатково прописаний код страховки, термін дії, розмір франшиз, дата укладення договору, QR-код, підписи обох сторін. Електронна версія повністю прирівнюється до паперової.

+- Скільки коштує ОСЦПВ в Україні?

Не існує фіксованої вартості страхового пакету. Фінальна ціна залежить від регіону, типу і стану транспортного засобу, стажу водіння, наявності пільг, терміна дії договору.

+- Чим допомагає онлайн калькулятор ОСЦПВ?

Завдяки калькулятору, можна ввести дані про ТЗ і отримати найбільш вигідні пропозиції з усіх страхових компаній, порівняти вартість і умови укладення договору.

+- На який мінімальний термін можна оформити ОСЦПВ в Україні?

Мінімальний термін – 3 місяці, максимальний – 1 рік.

+- Що таке пряме врегулювання по ОСЦПВ?

Виплата без звернення до страхової компанії винуватця ДТП.

+- Що робити, якщо страхова не платить по ОСЦПВ?
 • викласти претензію в письмовій формі і вручити її страховій компанії (надіслати рекомендованим листом);
 • написати скаргу до відповідних інстанцій (Транспортне страхове бюро України, Національну комісію в сфері врегулювання фінансових послуг);
 • подати заяву в суд.

У більшості випадків достатньо лише першого пункту, оскільки страхові компанії відповідально ставляться до виконання своєї роботи і зобов’язань.

Наші експерти і автора блога
Иосуб Вадим
Иосуб Вадим
Старший аналітик компанії Альпарі. Фахівець з методів аналізу на фінансових ринках і довірчого управління інвестиційними портфелями на фондовому ринку.
Елена Остринина
Елена Остринина
Олена Острініна - керівник VIP Banking РАДАБАНК, професіонал своєї справи з 20 річним досвідом роботи. Сертифікований бізнес-коуч Еріксоновського Університету.
Александр Холод
Александр Холод
Директор мікрофінансової компанії «Швидко Гроші». Глава комітету захисту прав кредиторів Всеукраїнської асоціації фінансових компаній.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

.