Із 1 квітня 2020 року в Україні відбувся перерахунок пенсій для людей, які після виходу на пенсію залишились працювати. Як перерахунок проводиться під час карантину, на які суми підвищення можна очікувати – ці та інші питання висвітлила начальник управління застосування пенсійного законодавства ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Валентина Багуж.   

– Які умови перерахунку пенсій для громадян, що продовжують працювати?

Валентина Багуж

Валентина Багуж, начальник управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Дніпропетровській обл.

– Ця норма діє ще з 1 жовтня 2017-го. Вона передбачає, що кожного року з 1 квітня проводиться перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів. Тобто мається на увазі, що особа, яка продовжує працювати протягом двох років і більше, має право на проведення перерахунку. Для цього не потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду. Перерахунок буде проведено для осіб з урахуванням стажу, або з урахуванням стажу і заробітку. 

Середнє підвищення відбулось на 174,73 грн. Виплата проводиться за основними відомостями, в дати, встановлені графіком і через банківські установи або через відділення зв’язку. 

– Чи почали отримувати щомісячну компенсацію пенсіонери, старші за 80 років? Чи однаковий для всіх розмір цієї виплати?

– Так, на виконання постанови Кабміну від 1 квітня 2020 року №251 проведено нарахування особам віком від 80 років і старше. Їм було встановлено щомісячну доплату до пенсії у розмірі до 500 грн. Але при цьому загальний розмір пенсії не може перевищувати 9 205 грн. Це розмір середньої заробітної плати за 2019 рік. 

Тим пенсіонерам, яким виповнилося 80 років після 1 квітня поточного року, будуть виплачуватися 500 грн з момента набуття ними цього права. 

Крім того, для пенсіонерів, які досягли 80 років і старше, і мають стаж роботи 25 років чоловіки і 20 років жінки, розмір пенсії повинен складати не менше 2 600 грн. Якщо у людини розмір пенсії менший, то проводиться доплата.

– Які ще зміни плануються в пенсійному забезпеченні в найближчий час?

– У нас плануються виплати грошової допомоги пенсіонерам у розмірі 1 тис. грн. Це стосується осіб, розмір пенсії яких не перевищує 5 тис. грн. Кошти нараховуватимуться Пенсійним фондом без участі пенсіонерів, в автоматичному режимі. Але на сьогодні це питання поки ще вирішується. 

– Чи змінилися графіки виплати пенсій, і чи змінюється спосіб отримання грошей?

– Виплата коштів проводиться у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. Відповідно до графіків, установлених на сьогоднішній день. Гроші виплачуються через установи зв’язку “Укрпошти” і через банківські установи. Ніяких змін в цьому питанні не відбулося. 

– Яким чином громадяни можуть отримати відповіді на свої запитання під час карантину? 

– Ми радимо всім залишатися вдома. Отримати послуги, зокрема з питань пенсійного забезпечення, можна через веб-портал Електронних послуг Пенсійного фонду України. Там можна подати заявку, як про призначення, так і про перерахунок пенсії. Також там можна отримати довідку “ОК5” й “ОК7” – про заробітну плату й розмір пенсії, про сплату страхових внесків. Є можливість подати будь-яке звернення. Отримати консультацію також можна дистанційно за телефонами “гарячої лінії”, які вказані на веб-порталі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...