Нещодавно в Україні запустили новий сервіс – зняття готівки на касах торгових точок. Цю ініціативу впроваджує ПриватБанк, чиї термінали працюють у багатьох магазинах, розташованих по всій країні. Хоча для нас це ноу-хау, в світі подібна практика давно набула широкого поширення. За словами керівника напряму по роботі з торговельними підприємствами ПриватБанку Євгена Васильцова, на даний момент цей сервіс працює вже в 60 країнах. В Україні він запущений в 65 тисячах торгових точок, а також представлений в мережі WOG. Але левова частка все ж припадає на продуктові магазини.

карта

Сервіс уже доступний в багатьох торгових закладах по всій Україні. Фото: ПриватБанк

«Для нас як банку мета сервісу полягає в зменшенні кількості готівки за рахунок того, що клієнту будуть доступні не тільки банкомати і відділення, а й роздрібна торговельна мережа. Таким чином, клієнти менше грошей будуть переводити в готівку й більше зберігати на картах. Сервіс функціонує так, що ви приходите на торговельну точку, де працює термінал ПриватБанку , робите покупку і можете на касі зняти зі своєї карти невелику суму грошей», – розповів Євген Васильцов .

У чому вигода клієнтів і магазинів

Про популярність цього сервісу в Україні поки судити дуже рано, але можна звернутися до досвіду інших країн, наприклад, сусідньої Польщі. За словами Євгена Васильцова, там даний варіант видачі готівки став другим по затребуваності після банкоматів, відтіснивши банківські каси. Особливо яскраво це було продемонстровано після введення карантину через пандемію коронавірусу.

Для клієнта цей сервіс вигідний тим, що дозволяє заощадити час. Людина приходить в магазин, здійснює покупки і може відразу ж зняти зі свого рахунку трохи готівки, яка йому знадобиться для оплати товарів і послуг там, де немає терміналу. При цьому йому не потрібно ще вистоювати чергу до банкомату, щоб отримати гроші. Знову ж таки, це зручно, якщо є необхідність обнулити карту – в банкоматі немає можливості зняти всю суму до копійки, а в касі це робиться елементарно. Крім того, на думку президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги , дане нововведення буде вкрай корисно для жителів віддалених населених пунктів, де є торгова точка з терміналом, але відсутній банкомат.

«Вже 60% термінальної мережі підключено до цього сервісу. А всього у нас по Україні 223 тисячі терміналів. У планах у нас покрити 100% великого рітейлу – запустити сервіс в мережевих супермаркетах», – розповів Євген Васильцов.

Цей сервіс також становить інтерес і для магазинів. У ПриватБанку вважають, що така послуга є демонстрацією лояльності магазину до своїх клієнтів. Крім того, це може стати додатковим магнітом для нових покупців, які спеціально прийдуть за зняттям готівки, але обов’язково щось куплять.

«Багато продуктових магазинів хочуть у себе поставити банкомати. Але банкомат – це дорога штука, а термінал дозволить клієнтові знімати гроші, і при цьому власнику магазину не потрібно вкладати додаткові інвестиції», – додав Євген Васильцов.

Ліміт для зняття можуть переглянути

У ПриватБанку відзначають, що поки найактивніше до нововведення підключилися магазини в Одесі, Чернігові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Києві та Черкасах. Щоб мати можливість зняти з карти гроші, клієнт обов’язково повинен зробити покупку. Так ось, зараз середній чек покупки становить 289 грн. А от середня сума, яку покупці знімають готівкою, – 373 грн. Для порівняння, в сусідній Польщі середня сума зняття – €27,6, а в світі – €30,3 (в Україні – €12,4) .

Якщо людина хоче перевести в готівку кошти з банківської картки на касі торгової точки, він обов’язково повинен ввести ПІН-код. Поки можна знімати суму до 500 грн , так як все-таки цю послугу не розглядають, як повноцінний механізм для переведення в готівку. Тому за більшою сумою грошей все одно доведеться йти до банкомату або звертатися в банківське відділення в касу. Втім, в ПриватБанку будуть уважно вивчати інтерес клієнтів до нового сервісу, і, можливо, суму для зняття ще збільшать.

«На даний момент цей сервіс працює для зняття власних коштів із дебетової карти, а не з кредитки. Тому що при знятті з кредитки знімається відсоток за переведення в готівку. Зі своїх клієнтів ми не беремо комісію. Але, якщо у людини карта іншого банку, який встановив комісію на операції зі зняття готівки, то комісія піде цьому банку», – пояснив Євген Васильцов.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...