Прогнозувати курс долара до гривні в Україні – одне з найбільш невдячних занять. Однак, навіть бюджет України зверстаний за певних значеннях курсу гривні до долара. І для того, щоб орієнтуватися, що ж варто очікувати від пари гривня / долар в 2020 році, ми зібрали в одному місці думки всіх учасників ринку: НБУ, уряду, банкірів, бізнес, рейтингових агентств.

Кому з них вірити – вирішувати вам.

Прогноз курсу долара в Україні на 2020 рік

2019 рік став успішним для української гривні – вона зміцнилася. Якщо в січні 2019 року за один американський долар давали в середньому 27 грн, то рік закінчився на показнику 24 грн. І це найбільш зміцнившийся за останні 3 роки курс.

Чи будуть збережені ці показники в поточному році або українців знову чекають коливання валютного ринку?

Почнемо з того, який середньозважений курс був закладений до державного бюджету на 2020 рік. Верховна Рада прийняла за бюджет, в якому:

курс долара на 2020 рік в бюджеті України закладено на рівні 27 грн / долар

Чому це важливо? При меншому курсі гривні до долара бюджет недоотримає податки від експорту і імпорту продукції, а також меншим буде “інфляційний податок”. Отже, можемо очікувати, що Уряд України буде “сприяти” руху курсу гривні в цьому напрямку.

Яким буде курс гривні 2020? Прогнози від МВФ і СБ

Далі розглянемо прогнози від авторитетного Міжнародного валютного фонду. Раніше в МВФ передбачали, що до кінця 2019 року курс американської валюти складе 28,68 грн. Однак, змушені були незабаром скоригувати прогноз і підняти його до позначки 26,75 грн. Що, втім, також виявилося нижче реальних показників.

На 2020 рік МВФ прогнозує курс долара в Україні на позначці 27,72 грн.

На основі макрофінансових показників свій прогноз щодо ринку валют в Україні зробили і аналітики з Світового банку. Там вважають, що:

середньозважений курс долара в Україні в поточному році складе 24,8 грн / долар (Всесвітній банк)

Аналітика від JP Morgan щодо курсу гривні до долара

Що прогнозують нам аналітики провідних фінансових агентств світу? Так, в JP Morgan дали свою оцінку щодо того, чи буде зміцнюватися гривня й далі по відношенню до американської валюти або все ж втратить свої позиції.

До недавнього часу там вважали, що курс долара в 2020 році буде рости. На думку аналітиків з JP Morgan, перший квартал дасть нам зростання долара до позначки 25,5 грн, другої – 26,3 грн, третій – 27 грн / долар.

Але низка останніх подій, які позначилися як на світовій, так й українській економіці, вплинули на зміну думки. Останній прогноз був такий: інфляція – 3,7%, падіння – 5,1%. А це означає, що ціна одного долара буде варіюватися від 29 до 29,5 гривні.

За попередньою оцінкою 2021 року ВВП становитиме 6,3% при інфляції в 6%. А курс одного долара становитиме від 28,5 до 29,5 за гривню.

Прогнози по курсу долара в 2020 році від Нацбанку і Мінфіну

А ось українські представники влади не так сміливо оперують цифрами, як їх закордонні колеги. Наприклад, Олег Чурій, заступник глави Національного банку України в інтерв’ю одному з українських видань заявив, що не береться прогнозувати курс долара на найближчий рік, оскільки на нього можуть вплинути ряд факторів.

У Міністерстві фінансів прогнози по середньозваженому курсу американської валюти збігаються з тими, що прогнозував МВФ і з тими, що закладені в держбюджет. Тобто, на рівні 27 грн / дол.

Аналітика від експертів і банкірів

Менше оптимізму по темі валютного ринку спостерігається у провідних аналітиків і експертів країни. Так, міжнародний експерт з економіки Ігор Гарбарук розповів про два можливі, абсолютно протилежних сценарії, в одному з яких гривня може зміцнитися на позначці 25 грн, а в другому – опуститися до 31 грн / дол.
Як зазначає Гарбарук, «сьогодні прогноз курсу долара не має нічого спільного з економічними процесами в країні».

Олексій Блінов, який очолює аналітичний відділ в Альфа-Банку, налаштований досить оптимістично і вважає, що основні темпи економічного зростання зберігатимуться і в 2020 році.

Курс долара зафіксується на позначці 25,9 грн
(Олексій Блінов, який очолює аналітичний відділ в Альфа-Банку)

Старший аналітик Райффайзен Банк Аваль Михайло Ребрик поділяє думку опонента і вважає, що темпи зростання економіки зберігатимуться в 2020 році, долар буде по 24,7 грн.

Очікування бізнесу за курсом гривні до долара в 2020 році

Згідно з опитуванням, який проводив Нацбанк і який був опублікований 16 січня 2020 року на сайті НБУ, українських бізнес очікує, що:

курс гривні в 2020 році буде в діапазоні 27,00 – 27,43 (думка українського бізнесу, джерело)

Прогнози курсу долара до гривні в Україні на 2020-2021 рр. інфографіка

Думка банкірів, МВФ, рейтингових агентств, Міністерства фінансів України – в одній інфографіці.

З огляду на постійні перепади курсу валют і складну економічну ситуацію в країні, з приходом осені багато хто заговорив про те, що буде з доларом в Україні в 2019 році. Аналітики активно видають найрізноманітніші прогнози, деякі говорять про різке подорожчання, інші – про стабільний курс. Далі пропонуємо вам ознайомитися з деякими прогнозами, які вважаються найбільш актуальними.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (23 оценок, среднее: 3,96 из 5)
Loading...