На сьогоднішній день в Україні зареєстровано понад 350-ти страхових компаній. Слід зазначити, що не так багато організацій, які працюють в класичному розумінні. Давайте ознайомимося з рейтингом страхових компаній України по виплатах і надійності. У процесі складання рейтингу враховувалися такі критерії:

 • Активи.
 • Доступні резерви.
 • Рівень відшкодувань.
 • Рівень зборів страхових премій.

Кожен фактор має кілька підкритеріїв, що також враховувалося при складанні рейтингу. Вони дозволяють максимально точно оцінити організацію, її роботу і підходять для будь-яких компаній на українському ринку.

Топ страхових компаній України

Пропонуємо рейтинг українських страхових компаній, що є найнадійнішими згідно з нашими критеріями оцінювання. Список виглядає таким чином:

 1. Оранта. Провідна акціонерна компанія, яка успадкувала все майно від Укрдержстраху. Організація перетворилася в приватну компанію в 2007 році. Пропонує широкий спектр послуг та регулярно розширює асортимент продуктів. Клієнти обирають компанію завдяки економії коштів і мінімізації ризиків. Оранта має безліч філій в різних містах, тому робить зручним покупку полісів і має довіру.
 2. ТАС. Одна з частин великої групи компаній. Сюди також відносяться промислові та інші організації з різних сфер діяльності. Пропонує велику кількість послуг і входить в ТОП по ОСАГО. Потрапила в рейтинг завдяки гарним показникам. Найнадійніша компанія, так як передбачає перестрахування ризиків. Регіональна мережа складається з 29 офісів і більше 450 торгових точок. СК здатна запропонувати близько 80 програм і з обов’язковим страхуванням, і з добровільним.
 3. Провідна. Лідер ринку, що працює в цій сфері тривалий час. Забезпечує клієнтів великим вибором послуг і налічує 25 офісів по Україні. 80 програм страхування розраховані на сім’ю, малий і середній бізнес, промислові об’єкти і холдинги.
 4. Княжа. Потрапила в рейтинг страхових компаній в Україні з автострахування. Серед акціонерів компанії слід виділити VIG, що гарантує стабільність. Організація є стійкою у фінансовому плані, мережа офісів поширена по території країни. Має колл-центр, що працює цілодобово, офіси і продавців-консультантів. Будь-які страхові події врегульовуються в найкоротші терміни.
 5. PZU Україна. Якщо необхідно купити ОСАГО, то дана фірма сміливо потрапляє в список претендентів. Організація працює чесно і прозоро, має хорошу історію, стабільно виплачує компенсації і не порушує чинне законодавства. У список входить близько 75 різноманітних програм. Як показують офіційні опитування, більше 85% клієнтів хочуть далі працювати з компанією і не прагнуть змінити. Група PZU була заснована в Польщі в далекому 1803 році. Сьогодні на території України є понад 100 представництв.
 6. UNIQA. У рейтинг страхових компаній України 2019 року слід віднести UNIQA. Вона відноситься до групи UNIQA Insurance Group. Компанії вдалося швидко і надійно завоювати ринок у своїй галузі в Європі. У нас в країні функціонує понад 20 років і має дочірню компанію Уніка Життя. Фірма має прекрасні показники і входить в ТОП по надійності. Страховик пропонує близько 90 програм, куди входить автострахування. UNIQA має більше 250 відділень по території країни.
 7. АХА страхування. Працює в Україні, починаючи з 2007 року. Входить в групу компаній АХА. Близько 500 000 клієнтів користуються послугами фірми і страхують власне майно, в тому числі транспортні засоби. Організація пропонує медичні та інші види страхування – всього понад 20 послуг. Згідно актуальним опитуванням, близько 95% клієнтів повністю влаштовує обслуговування.
 8. ВУСО. Компанія була заснована в 2001 році і сьогодні в її штаті працюють 400 співробітників. На території України є 31 представництво. Згідно з умовами договорів, термін страхових виплат становить не більше 7 днів. Фірма є лідером з продажу в інтернеті. 90% клієнтів повністю влаштовує робота компанії. Основна спеціалізація – це автострахування, туристичне, медичне.
 9. Країна. Розвинена сьогодні мережа почала свою роботу в 1994 році. В Україні налічується понад 98 філій в різних областях і містах. Має ліцензію на більш ніж 20 видів послуг, в тому числі Каско. Багато людей вибирають компанію і співпрацюють з нею завдяки доступним розцінкам і високій надійності.
 10. Глобус. Фірма потрапила в десятку по більшій мірі за допомогою великої кількості підписаних договорів. Якщо розглядати «Зелені карти», то організація займає частку в 10%. Налічує 2,5 мільйона клієнтів, працює з фізичними і юридичними особами. Працює відповідно до чинного законодавства повністю прозора, тому порушень не було

Представлений список страхових компаній України складено з урахуванням ключових критеріїв і складається з найбільш надійних фірм на ринку. Кожна організація пройшла перевірку і працює абсолютно легально, виплачуючи компенсації.

Особливості рейтингу українських страхових компаній

В результаті застосування вище вказаних критеріїв, до нас в список страхових компаній потрапили не тільки очевидні лідери українського ринку. У нашому рейтингу також є організації, що показують гарний розвиток за кілька останніх років і мають великі перспективи подальшого зростання. Список складений на підставі офіційної статистики і обов’язкових до публікації статистичних даних компаній. З огляду на цей фактор, рейтинг має кілька переваг і недоліків.

До недоліків рейтингу страхових компаній авто необхідно віднести те, що державна статистика в Україні має певну неточність і не завжди є достовірною. Це обумовлено непрозорою системою бухгалтерської звітності. Однак її дані є основою багатьох статистичних показників. Це змушує з обережністю і завжди виважено підходити до офіційної інформації. Даний фактор стосується:

 • Рівня рентабельності фірм.
 • Виплат відшкодувань.

Також слід врахувати, що не всі важливі процеси на ринку страхування відображаються в офіційній статистиці. Багато показників залишаються невраховані і не беруть участь в складанні рейтингу.

Вищевказані недоліки компенсуються за рахунок переваг даної методики складання рейтингу. В першу чергу необхідно сказати, що даний рейтинг українських страхових компаній полягає в розподілі компаній за основними критеріями. Важливе значення мають не тільки загальні цифри, а й порівняння показників всередині галузі.

Як показує практика, ступінь похибки даних офіційної статистики є однаковою для всіх фірм. Тому лаже при спотворенні абсолютних цифр можна сміливо брати до уваги і враховувати показники, отримані при порівнянні всередині галузі.

Також важливою перевагою рейтингу, який дозволив нам визначити кращу страхову компанію України, є використання цілого ряду базових чинників. Кожен критерій має свою вагу, але не надає особливого впливу на цілу картину. Таким чином, якщо страхова отримала завищену оцінку по одному або навіть двом критеріям, то це не матиме великого впливу на кінцевий результат. Рейтинг визначається з урахуванням безлічі рівнозначних критеріїв. Якщо організація має високі показники, але буде знаходитися у верхній частині списку.

Тренди на ринку страхування

Ринок страхування в Україні має свої особливості та нюанси. Найближчим часом страхові компанії України будуть активно боротися за клієнтів і їх лояльність. Мається на увазі не тільки цінова конкуренція, але і пропозиція більш широкого спектру послуг. Сюди також входять:

 • Поліпшення якості обслуговування.
 • Прискорення та спрощення всіх процедур.
 • Персоналізація продуктів.

Простими словами, компанії будуть створювати сервіс, більш орієнтований на клієнта. Будуть прагне закривати вужчі потреби людей, пропонуючи різні програми, створені саме під індивідуальні потреби.

Через час клієнти зможуть побачити абсолютно нові види страхування, що раніше не мали високої актуальності. Наприклад, сюди можна віднести страхування транспортних засобів від поломок, тобто, аналог гарантії. Імовірність появи такої послуги досить висока, так як автомобілі стають більш технологічними і, відповідно, можуть бути схильні до ризику поломки. Важливо враховувати, що такі зміни відбуваються на тлі старіння існуючого автопарку.

Актуальним трендом ринку страхування є діджіталізація. Сервіси і послуги активно перебираються в інтернет. Такі зміни вигідні всім, адже для клієнта – це зручно і просто, а для компанії – можливість скоротити витрати і охопити ширшу аудиторію, знайти потенційних клієнтів. Сервіс розрахований в першу чергу на тих людей, які роблять покупки через інтернет.

Яскравим і успішним прикладом є ОСАГО. Всього через рік після того, як був запущений електронний поліс, близько 10% від загального числа оформлялися в електронному вигляді. Компанії йдуть за актуальними трендами і прагнуть напрацювати більш широку клієнтську базу. Пропонуючи послуги зі страхування в інтернеті, вони не тільки розширюють ринок і покращують якість, швидкість обслуговування, а й відносно недорого знаходять нових клієнтів.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оценок, среднее: 2,50 из 5)
Loading...