Напередодні було розширено перелік напрямків, за якими можна вести господарську діяльність в період дії карантину в Україні. Керівник аутсорсингової компанії «БУХГАЛТЕР» Мілітіна Велика пояснила, хто може відновити роботу, і, які заходи власники бізнесів повинні зробити для захисту здоров’я працівників.

Милитина Великая

Мілітіна Велика, керівник аутсорсингової компанії «БУХГАЛТЕР»

– Якими напрямками було розширено список дозволених під час карантину видів діяльності?

– Рішенням уряду внесено зміни до постанови Кабінету міністрів, що розширює перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності. Тепер дозволено: продаж запчастин для транспортних засобів (в тому числі для тракторів та іншої сільськогосподарської техніки), продаж добового молодняка домашньої птиці, функціонування всіх видів фінансових установ, в тому числі ломбардів і кредитних спілок.

Аптеки тепер можуть працювати цілодобово. В торгові зали можна допускати відвідувачів із розрахунку не більше однієї людини на 10 кв. м. площі. Між відвідувачами має дотримуватися півтораметрова відстань.

Нагадаю, що 25 березня заборону на роботу під час карантину було знято з об’єктів оптової торгівлі харчовими продуктами. Також – із торгівлі ветеринарними препаратами, здійснення ветеринарної практики, продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і посадкових матеріалів. Крім того, Уряд пом’якшив умови пасажирських перевезень, що здійснюються підприємствами для виробничих потреб.

Вжиті заходи пом’якшують умови ведення бізнесу, активізують аграрні компанії для проведення весняної посівної. Спрощують доступ населення до фінансових ресурсів. І в той же час посилюють виконання введених протиепідемічних заходів. У зв’язку з введенням карантину на території України суб’єктам господарювання доводиться підлаштовуватися під ті умови, які визначили їм представники влади.

– Які вимоги висуваються компаніям, які можуть працювати в період карантину?

– Обов’язковою умовою роботи бізнесу в зазначених секторах є забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, дотримання санітарних і протиепідемічних заходів.

Кабмін представив рекомендації для бізнесу з метою посилення контролю за дотриманням санітарних і протиепідемічних вимог, серед яких: вести щоденний температурний скринінг працівників; негайно відправляти додому на самоізоляцію всіх працівників, що мають ознаки гострих респіраторних захворювань; забезпечити проведення дезінфекційних заходів (вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів); дотримання нормативних показників температури повітря і передбачити режим провітрювання в приміщенні. 

Крім того, необхідно забезпечити дотримання дистанції між працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами. Відстань між ними має бути не менше одного метра. Або можна встановити захисні екрани. Слід забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни – мило, одноразові рушники, серветки тощо.

Ще на сайті Міністерства охорони здоров’я для комерційних підприємств передбачений рекомендаційний перелік заходів, які допоможуть зменшити поширення коронавирусной інфекції. Зокрема в ньому зазначено, що необхідно регулярно дезінфікувати різні поверхні – дверні ручки, столи, перила і так далі. Якщо ви працюєте в службі таксі, то рекомендується тримати вікна розкритими в транспортному засобі, щоб робити регулярну вентиляцію салону. Крім того, потрібно регулярно дезінфікувати всі поверхні.

Також читайте:

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...