Із 12 березня 2020 року в Україні ввели карантин, який триватиме до 3 квітня. У цей період скасовуються всі масові заходи, в яких планується участь понад 200 осіб. Крім того, всі спортивні змагання проводитимуть з порожніми трибунами. Але найголовніше – закриваються всі навчальні заклади. І постає питання про те, як їх співробітникам буде виплачуватися зарплата за цей період, коли вони змушені не працювати. Прояснити ситуацію нам допомогла експерт Комітету розвитку малого і середнього бізнесу Дніпропетровської торгово-промислової палати, практикуючий консультант з бухобліку, податків і фінансового менеджменту, founder Alexa Consulting Ольга Целуйко.

Ольга Целуйко

Ольга Целуйко, експерт Комітету розвитку малого і середнього бізнесу Дніпропетровської торгово-промислової палати

«Згідно з Кодексом про оплату праці, це простій ­– призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи. А згідно зі статтею 113 КЗпП, час простою не з вини працівників оплачується в розрахунку не нижче 2/3 тарифної ставки. Крім того, існує галузева угода між міністерством освіти і науки України та профспілками працівників освіти на 2016-2020 роки. У ньому керівникам освітніх установ рекомендується забезпечити оплату простою працівників, в тому числі непедагогічних, у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки. Тобто, не 2/3, а повну тарифну ставку. Крім того, законодавством про працю заборонено примусове надання відпусток без збереження зарплати », – пояснила експерт.

Якщо зараз вчителі під час карантину вимушено не працюють, то їх роботодавець повинен виплачувати їм не менше 2/3 їх ставки.

Крім педагогів в скрутному становищі опинилися батьки дошкільнят та учнів молодших класів, змушені вирішувати, хто буде доглядати за дітворою. Якщо немає можливості відправити дитину в гості до бабусі, то доведеться брати відпустку. Хоча, на думку Ольги Целуйко, все ж можливі варіанти.

«Законом про відпустки в період карантину надається відпустка без збереження заробітної плати. Це пункт 31 статті №25 Закону «Про відпустки». Якщо дитина захворіла, то батьки можуть оформити листок непрацездатності. Також в цей час вони можуть взяти звичайну щорічну відпустку. В свою чергу роботодавці можуть в цей час домовитися з підлеглими про роботу в форматі неповного робочого дня, і ввести гнучку систему оплати праці. Ще на підприємстві можна ввести дистанційний формат роботи з дому. Це не порушує норм законодавства», – розповіла Ольга Целуйко.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...