Зі зниженням облікової ставки НБУ, іпотечні кредити засяяли ставками 10-12% річних. І знову стало актуальним питання: що вигідніше оренда житла або іпотека?

Але крім ціни питання, основні розбіжності цієї дилеми так і не зникли. Давайте подивимося на них.

При оренді житла: легше підібрати ціну знімання «по кишені», у вас немає ніяких боргів, ви вільні у переміщенні і не обтяжені, якщо вирішите поїхати в інше місто або іншу країну. Однак, при оренді, платежі спрямовуються безповоротно в чужу казну.

Іпотека – це довга боргова відповідальність, платежі вносяться в рахунок квартири і через 10 – 15 років ви станете її повноправним власником, та й при хорошій кредитній історії вас не виселять, якщо господарям раптом знадобиться їх квартира, як це відбувається в разі оренди.

Переваги оренди

На старті, банки люблять, що б клієнти вносили мінімум 30% від вартості іпотечного житла, а у випадку з орендою досить мати два платежі (за перший і останній місяць оренди)

Орендний платіж, як правило, менше іпотечного, що може бути більш доступним виходячи із сум вашого заробітку.

При зміні місця роботи, особливо інше місто або країна – легше і мобільніше переїхати в нове орендоване житло; а піднялися доходи – легко можна переїхати в більш комфортну квартиру, скажімо ближче до роботи або батьків (якщо народилися діти).

При затримці платежів з власником квартири простіше домовитися про відстрочку, ніж з банком або колекторами.

Переваги іпотеки

Перш за все платежі по кредиту – це плата у рахунок вашої власної квартири.

Квартира, як правило, обов’язково страхується банком, що добровільно рідко роблять самі власники. А це корисна функція, скажімо під час пожежі або затоплення.

Ремонт і поліпшення комфорту приміщення можна робити самостійно, не погоджуючи з орендодавцями. Всі поліпшення залишаються вашими на весь час володіння даною квартирою.

Якщо планується отримання спадщини, реалізація майна або очікується фінансова допомога родичів – на іпотеці можна здорово заощадити, погасивши достроково кредит.

Чек-лист для оцінки вигоди в кожному індивідуальному випадку

 • оцініть свою можливість участі в купівлі житла (початковий внесок);
 • виберіть паритетні варіанти нерухомості для знімання і покупки;
 • підберіть банк, який видає іпотечні кредити;
 • розрахуйте за запропонованими умовами, щомісячний внесок;
 • обов’язково врахуйте інші платежі (комісію за видачу кредиту, страховка нерухомості, страхування життя позичальника, послуги нотаріуса, ріелтора та ін.);
 • оцініть різницю двох варіантів – виплата позики проти знімного житла.

Є поширена думка, чим менше можливість внести серйозний початковий внесок, тим БІЛЬШ вигідною стає оренда, скажу словами класика «час-гроші». Все потрібно рахувати.

Проста математика

На сьогоднішній день, ринок наступний:

 • приклад 2-х кімнатна квартира в Дніпрі за ціною 1 000 000 грн.;
 • на руках 60% вартості – 600 000 грн .;
 • кредит 40% вартості – 400 000 грн.;
 • кредит на 5 років (60 місяців);
 • платіж по тілу кредиту – 6 670 грн., а відсотки (при ставці 10%) – 3 334 грн.

РАЗОМ платіж по кредиту – 10 004 грн. (зверніть увагу тут не враховані послуги нотаріуса, страховка, комісія за видачу кредиту та інші супутні витрати по кредитній угоді).

Оренда такого житла в Дніпрі коливається в районі 8 000 – 10 000 грн.

Щомісячні витрати, майже зрівнялися!

Тепер беремо варіант накопичити самостійно відсутню суму:

За 5 років відкладаючи в скарбничку ті ж 10 000 грн. в місяць, ви отримаєте 600 000 грн., а за допомогою депозиту, банк ще заплатить вам відсотки, що так само збільшить накопичення і дозволить надлишок направити на ремонт. Фактично, орендні платежі направляючи в свою казну 400 000 грн. накопичити можна за 3,3 року (!)

Є таке спостереження! Згідно психологічним дослідженням, людям простіше вносити обов’язкові платежі, ніж відкладати гроші. Тому, якщо ви не «плюшкин» і збирати не вмієте, іпотека точно для вас, бо вона дисциплінує.

ДУМАЙТЕ! Рахуйте! І знову ДУМАЙТЕ, а краще зверніться до фахівців.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...