В Україні офіційно продовжили карантин до 24 квітня. На цей період банківські установи запровадили деякі послаблення щодо позичальників. Що саме послабили, і чи можна не платити відсотки по кредиту під час карантину, пояснив Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Владимир Косюга

Володимир Косюга, Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз»

– Які послаблення на період карантину були введені для тих, хто взяли кредити в банках?

− На час карантину оголошені саме канікули, а не прощення боргу. І відповідно в період дії карантину будуть застосовані послаблення в питанні нарахування штрафних санкцій за простроченням сплати тіла кредиту та відсотків. Точніше, вони зовсім не будуть нараховуватися. Однак, нараховуватимуться відсотки, і буде виставлятися до сплати тіло кредиту. Тому потрібно звернути увагу на те, що все ж таки ті зобов’язання, які у вас є перед банком (іпотека, кредитна картка або розстрочка) виконувати потрібно.

Хочеться особливо звернути увагу тих позичальників, у яких є покупки, які передбачають погашення вартості частинами. Цілком ймовірно, що з того моменту, коли ви не погасите черговий транш, тіло кредиту буде збільшено на цей непогашений транш.

І в результаті у вас будуть так звані «накопичувальні відсотки», через які ви заплатите більше. Оскільки вам доведеться платити не тільки відсотки по тілу кредиту, а й нарахований відсоток. Щоб не потрапляти в ситуацію, коли кредит стане непідйомним, потрібно намагатися виходити на графік платежу.

– Як можна звернутися в банк, щоб повідомити його про тимчасові фінансові труднощі, пов’язані зі скороченням або безоплатною відпусткою?

– Безумовно, в банк потрібно звертатися в таких ситуаціях. Можна це зробити за допомогою месенджера або написати електронного листа. Однак, для фізичних осіб правила визначені. Вам відсотки нараховуються, але не будуть нараховані в період дії карантину штрафні санкції. Якщо в умовах договору вказано, що ви вчасно не погашаєте кредит за ставкою, наприклад, 3,2% на місяць, то на суму прострочення буде нараховано штраф в розмірі 6,4%. Так ось ці 6,4%, тобто подвоєна процентна ставка, вам не буде нарахована.

Щодо юридичних осіб, то на них такі канікули не поширюються. За винятком випадків, коли клієнт звернеться в банк і офіційно доведе, що саме з введенням карантину його бізнес зазнав збитків, поніс якісь додаткові витрати. Відповідно, на сьогоднішній день він не може своєчасно обслуговувати кредит. Але ці непогашені транші й нараховані відсотки перейдуть на наступний період і будуть виставлені до погашення по закінченню карантину.

– Чим ще може загрожувати прострочення погашення відсотків?

− На сьогоднішній день ще остаточно не врегульоване питання, як поступати з клієнтами, які вийшли на прострочення − повідомляти про них Кредитне бюро чи ні. Поки ситуація така, що, якщо ви не погашаєте відсотки в строк, то автоматично потрапляєте в списки бюро, і наступного разу для вас може бути проблематичним отримання нового кредиту або збільшення розміру кредитного ліміту. Рівень позичальника, може й не з його вини, буде занижений.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...