Національний банк України повідомляє, що закон торкнеться всіх фінансових компаній, які надають позику на термін до одного місяця, а також тих кредитів, сума яких не перевищує мінімальну зарплатню (5 000 гривень).

Згідно з нововведенням, максимальний розмір штрафу, або пені за мікрокредити не може перевищувати подвійну суму отриманих коштів. Також, в разі своєчасної несплати боргу, відсоткова ставка не зможе рости.

По закінченню трьох місяців з дати публікації закону, всі фінансові компанії будуть зобов’язані вказувати виключно реальні умови кредитування. Це стосується і рекламних кампаній, де обов’язково повинна бути прописана або озвучена річна відсоткова ставка та будь-які інші витрати по кредиту.

Олександр Холод – директор МФО ШвидкоГроші про цей закон:

Ми раді, що такий закон з’явився – він позитивно вплине на ринок, допоможе підняти стандарти роботи всіх компаній, що в свою чергу підвищить довіру до мікрофінансування і якість обслуговування клієнтів.

Додатково, закон забороняє публікувати пільгові умови, занижені відсоткові ставки, які є актуальними на фіксований період, оскільки це призводить до неправильного трактування реальної вартості кредиту.

Що буде прописано в договорі:

  1. Повна інформація про позику.
  2. Відсоткова ставка.
  3. Наявність і вартість супутніх послуг.
  4. Загальна вартість кредиту.
  5. Графік погашення заборгованості та внесення платежів.
  6. Інформація про санкції, якщо настане прострочення.

Трохи статистики. Згідно із зібраними даними, середня сума отриманого кредиту фізичними особами склала 3 711 гривень. Оскільки детальна інформація про позику не поширюється, у користувачів мікрофінансових організацій раз у раз з’являлися проблемні ситуації. Найпоширеніші з них – нерозуміння повної вартості кредиту, механізмів повернення коштів, дезінформація щодо санкцій в разі непогашення заборгованості.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...