В Україні вже з наступного місяця можуть значно подорожчати яйця – ціна за десяток може досягти 40 грн, повідомляє УНІАН.

Про це повідомила аналітик Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) Світлана Литвин.

Зокрема, у січні-травні 2021 року виробництво яєць на підприємствах скоротилося майже на 25% – такого рекордного скорочення не було вже 20 років.

“У червні 2021 року ціна на основні кормові культури – пшеницю і кукурудзу – зросла на 60%, разом з тим ціна на яйця впала на 5-7% в порівнянні з червнем минулого року. В таких умовах виробникам важко працювати через високий рівень збитковості”, – сказала вона.

За словами Литвин, ще одним фактором збитковості виробництва є зменшення продажів українських яєць за кордон. За 5 місяців року експорт яєць скоротився майже вдвічі.

Експерт попереджає про можливе подорожчання цього продукту в Україні вже з наступного місяця.

“Приблизно з серпня почне зростати ціна на курячі яйця, і вона може досягти піку, який ми спостерігали в лютому – близько 40 грн за десяток. Ця ціна, скоріш за все, буде триматися до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво яєць”, – сказала Литвин.

question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...