Міністр освіти та наука України Сергій Шкарлет заявив, що Всесвітній банк проведе аудит вищих навчальних закладів України, який продемонструє сильні й слабкі місця усієї вищої освіти України. Після цього почнеться процес оптимізації мережі університетів, повідомляє Деловая столица.

За його словами, договір з банком, який передбачає виділення 200 млн доларів кредиту, ймовірно, буде підписаний у жовтні. Після аудиту кількість державних університетів в Україні скоротять.

“Сьогодні в підпорядкуванні Міністерства 140 закладів вищої освіти. Є загальні тенденції щодо того, що за кількістю жителів, учнів в самих університетах України, 80-85 університетів достатньо. Це якась розрахункова оптимальна цифра, але кожен університет унікальний. Але я б не став говорити про цифру 80-85, все ж потрібно дочекатися висновків експертів Світового банку”, — сказав Шкарлет в інтервʼю.

Він уточнив, що майбутнє вишів, які потраплять під скорочення, будуть вирішувати в індивідуальному порядку. Можливо, Фонд держмайна буде виставляти вивільнені приміщення на продаж. Втім, у Міносвіти хочуть, щоб після приватизації будівлі продовжували використовувати для сфери освіти — наприклад, для дитячих садків.

Шкарлет уточнив, що процес укрупнення ВНЗ уже стартував.

question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...