Вчені склали точну карту “активних” підлідних озер в Антарктиді. Під крижаними потоками Мерсер і Вілланс знайшли ще два резервуари, які змінюються, повідомляє РБК-Украина.

Про це iнформує прес-служба NASA.

За даними вчених, в Антарктиді 140 озер є “активними”. Льодовики не статичні: їх ділянки то піднімаються, то опускаються, коли водяні резервуари під ними наповнюються або “всихають”.

Зонд ICESat – 2 з орбіти здатний з точністю до сантиметрів реєструвати лазерним далекоміром такі зміни рельєфу, повідомляють вчені.

“Водопровідна” система під крижаним покривом десятиліттями залишалася загадкою, але ситуація почала змінюватися в 2007 році, коли вчені використовували для моделювання супутникові дані. З’ясувалося, що під поверхнею Антарктиди є ціла мережа озер, які з’єднується один з одним, а їх наповненість непостійна.

За словами вчених, прихована “водопровідна система” впливає на швидкість сповзання льоду в Південний океан, “розведення” його прісною водою. Як наслідок, змінюється сама екосистема, впливаючи на тисячі процесів на планеті.

Нагадаємо, у Лапландії зафіксували найвищу температуру за більш ніж сто років.

question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...