Коли у людини, яка оформила мікропозику на карту, виникають форс-мажорні обставини, доводиться задуматися про те, чи можна перенести дату платежу по кредиту. Найчастіше, в договорах фінансових установ є пункт, який передбачає таку можливість. За допомогою даної послуги банкам вдається залучити більшу кількість клієнтів, а іноді навіть перестрахувати себе від ризиків, пропонуючи відстрочку тим, хто має надійного поручителя.

Але часто кредитний договір не містить такого пункту, і тоді виникає питання, як змінити дату платежу за кредитом, якщо на даний момент відсутня можливість погасити борг?

Як зробити відстрочку платежу по кредиту?

Зараз банківські установи пропонують своїм позичальникам кілька способів перенести дату виплати, однак жоден з них не носить назви відстрочка. Далі розглянемо, як називається відстрочка платежу по кредиту на офіційній мові.

 1. Банк може запропонувати реструктуризацію заборгованості, тобто збільшити термін користування грошима за умови скорочення розмірів щомісячного внеску. Позичальник повинен розуміти, що чим довше він буде користуватися грошима, тим більше йому доведеться переплатити. Іноді за рішенням суду користувач зобов’язаний виплачувати борг (тіло кредиту + відсотки), розбиті на рівну кількість частин. Штрафні санкції при цьому не нараховуються.
 2. Оформлення кредитних канікул. У банку можуть заморозити займ на певний термін, в тому числі, не нараховуватиметься і процентна ставка. Цим варіантом користуються не всі організації, так як він не досить вигідний для фінансової установи, зате цілком лояльний по відношенню до клієнта.
 3. Іноді приймається рішення про те, що клієнт спочатку буде платити тільки відсоток за користування кредитом, а після внесе гроші в рахунок самої позики. Іншими словами – пролонгація боргу.
 4. Співробітники можуть піти назустріч, і змінити сам графік виплат, наприклад, замість щомісячних внесків запропонувати клієнту квартальні.
 5. Якщо мова йде про заставну позику, то можна скористатися майном для того, щоб виплатити частину боргу або погасити його повністю.

Важливо розуміти, що фінансова установа не зобов’язана йти на поступки, і має право відмовитися від будь-яких дії, передавши борг колекторам. У такому випадку боржник так само може скористатися своїми правами, і звернутися в поліцію, прокуратуру чи навіть до суду.

Відстрочка платежу по кредиту – кредитні канікули

Одним з найбільш вигідних варіантів для позичальника, як відстрочити обов’язковий платіж по кредиту, є оформлення кредитних канікул. Таким чином, боржник може перенести дату виплати, спираючись на певні закони або договір. Термін кредитних канікул встановлюється кожною організацією в індивідуальному порядку – найчастіше він не перевищує декількох місяців. Коли ж є шанси отримати схвалення на кредитні канікули?

 1. Зважаючи на непередбачені обставини була втрачена платоспроможність через звільнення, наприклад, підприємство збанкрутувало, або клієнт потрапив під скорочення.
 2. Клієнт зіткнувся з несподіваними витратами, причиною яких стали форс-мажорні обставини.
 3. Причиною може стати поява серйозних проблем зі здоров’ям клієнта.

Природно, що ніхто не має наміру вірити на слово – доведеться підтвердити інформацію законною документацією – довідками, виписками і так далі. Якщо документів не буде, то фінансова установа навіть не візьметься за розгляд прохання. З одного боку, кредитні канікули не можна назвати вигідним рішенням проблеми для самого банку, однак, є два великих плюса, на які і розраховують установи:

 1. Оформлення з метою заохочення перевірених, великих клієнтів. Зараз досить складно знайти сумлінного клієнта, який буде співпрацювати з одним банком протягом тривалого періоду. Тому фінансова організація готова включити в договір пункт про можливість надання такої пільги для того, щоб утримати позичальника, і не псувати з ним стосунки. Однак, варто розуміти, що це стосується лише тих клієнтів, які приносять банку хороший прибуток і імідж – це найчастіше великі юридичні особи, або фізичні особи, які зберігають чималі, ліквідні суми.
 2. Маркетинговий хід. Банки намагаються привернути увагу позичальника наявністю додаткових, вигідних для клієнтів послуг, адже конкуренція на фінансовому ринку досить велика, тому доводиться регулярно боротися за кожного вкладника і позичальника. Якщо ви звернулися в банк, і вам відразу повідомляють про можливість отримання кредитних канікул, необхідно уточнити у співробітника, чи не доведеться зіткнутися з додатковим податком навіть в тому випадку, якщо не користуватися такою послугою.

Відео про відстрочку платежу та інші дії, які можна зробити, якщо ви не можете платити по кредиту

Як скласти заяву на відстрочку платежу по кредиту?

Для того щоб перенести дату платежу по кредиту за допомогою канікул, доведеться скласти письмову заяву, а для цього потрібно відправитися в відділення з паспортом. Сама заява можна скласти в довільній формі, але обов’язково докладне пояснення причин, які привели до необхідності отримання кредитних канікул. Всі причини повинні супроводжуватися документальними підтвердженнями. Зараз на сайтах банків та інформаційних ресурсів можна знайти безліч зразків заяв, які складаються для отримання канікул.

Найголовніше, щоб в документі були вказані такі відомості:

 1. Прізвище, ім’я та по батькові позичальника.
 2. Данні паспорту.
 3. Номер договору, отриманий при оформленні кредиту.
 4. Дата та підпис клієнта.
 5. Причини для обґрунтування необхідності в кредитних канікулах.

Як можна відстрочити платіж по кредиту за допомогою реструктуризації боргу?

Реструктуризація боргу – це зміна кредитною організацією умови виплати позики, які, в першу чергу, націлені на пом’якшення фінансового навантаження клієнта. Виникає питання – чи можна відстрочити платіж по кредиту через цю процедуру?

Так, це цілком можливо, але тільки якщо фінансова компанія готова буде піти назустріч клієнтові. Найчастіше банки продовжують термін кредитування або скорочують розмір процентних нарахувань. Однак варто зазначити, що підсумкова сума, яку доведеться виплатити клієнтові, все одно перевищить первинну, за рахунок збільшення терміну користування грошима.

Навіть з огляду на той факт, що підсумкова сума позики буде більше, це все одно краще, ніж платити штраф за прострочення, так як прострочення супроводжується й іншими негативними факторами: зіпсованою кредитною історією, дзвінками співробітників, можливою передачею боргу колекторам, і так далі.

Як відстрочити платіж по кредиту через рефінансування?

Рефінансуванням кредиту називають можливість отримати більш вигідний кредит в іншому банку або фінансовій організації для того, щоб повністю або частково розрахуватися з існуючою заборгованістю. Цією послугою можна скористатися і в тому ж банку, де взяті гроші в борг, наприклад, якщо з’явилася вигідна пропозиція або нова програма. Однак не кожна фінансова установа йде на те, щоб рефінансувати власну позику. Як відбувається рефінансування в більшості випадків?

 • Клієнт звертається в іншу фінансову компанію з метою отримання нової позики, і ця компанія виплачує його борг в колишньому банку.
 • Сума нового кредиту може бути більше або менше заборгованості – залежить від обставин, якщо говорити про заставне позику, то і заставу буде перереєстровано на нову компанію.
 • До моменту переоформлення застави відсотки по новій позиці будуть нараховуватися підвищені, а після того, як майно переходить до банку, їх знижують.

Пролонгація позики

Дана послуга часто доступна в мікрофінансових компаніях. Її суть в наступному: користувач виявляє бажання скористатися такою можливістю, вибирає строк продовження умов договору (не більше початкового терміну), оплачує відсотки за користування коштами в ці дні. Процедура займає кілька хвилин і дозволяє знизити навантаження на бюджет.

Якщо правильно вибрати фінансову компанію для рефінансування боргу, то можна не тільки відстрочити платіж по кредиту, але і заощадити, навіть якщо у вас немає прострочення.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (5 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...