У Німеччині в горах Гарц знайшли статуетку, вирізану з кістки оленя 51 тисячу років тому. На кістку нанесено геометричний орнамент, повідомляє Обозреватель.

Як пише Daily Mail, знахідку зробили біля входу в печеру Айнхорнхеле. На думку археологів, цей артефакт вказує на те, що неандертальці виготовляли символічні предмети з прикрасами. На кістки є насічки, які не утворилися випадково, наприклад, при обробленні.

Сама вирізана статуетка є фалангою гігантського оленя (Megaloceros giganteus), який у давнину мешкав на території Європи.

Кістка оленя з вирізаним орнаментом
Кістка оленя з вирізаним орнаментом. Джерело: Nature Ecology & Evolution

“Це видатний приклад їхніх когнітивних здібностей. Вигравірувана кістка унікальна для неандертальців. Що робить цей предмет таким цікавим, то це дуже чіткий візерунок і дуже глибокі гравюри. Щоб вирізати шеврони, треба було б близько 90 хвилин”, – розповів глава дослідження доктор Дірк Ледер.

Археологи зазначили, що найімовірніше, кістку спершу відварити, щоб пом’якшити і було простіше робити насічки.

“Це показує, що неандертальці були здатні до просунутої та складної поведінки, зокрема до створення художніх вражень. Гравіювання окремих ліній на шеврон візерунку свідчить про концептуальну уяву”, – додав Ледер.

question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...