Пропонуємо дане питання розглянути в 3-х частинах.
У даній статті ми розберемося з трансформаційними економічними процесами.

Трансформаційні економічні процеси: економіка 2020

В суспільстві досить багато говорять про трансформаційні економічні процеси. Багато занепокоєння викликають питання, що буде далі зі світовою економікою, національними економіками.

Трансформація економіки пов’язана з таким поняттям як «економічний розвиток».

Економічний розвиток характеризується як багатофакторний процес, що відображає й еволюцію механізму, й зміну на цій основі економічних систем.

Крім того, економічний розвиток – це досить складний процес, який передбачає певні цикли зростання та спаду.

Саме циклічний характер розвитку економіки, її коливання між спадом та підйомом є причиною, що стримує економічний ріст.

Циклічність, як форма руху національної економіки та світового господарства супроводжується високим рівнем економічної активності і через певний період його спадом (економічна криза), інколи навіть до рівня нижчого за допустимий.

Що несе в собі криза 2020

Унікальність економічної кризи 2020 порівняно з 2008 роком полягає у тому, що її спровокували не фінансові чинники, а промислові, поряд зі світовою пандемією. Саме пандемія ускладнює процес визначення глибини та період часу кризи. Таким чином, всі прогнози експертів-аналітиків є досить відносними. На сьогодні визначити відсоток втрат національних економік є досить складним завданням. Навіть самий оптимістичний сценарій  свідчить про падіння світової економіки на 3%.

Багато хто з експертів стверджує, що ця криза найглибша з часів Великої Депресії 1929-1933 рр. (директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва).

Більш того, треба усвідомлювати, що економічна криза 2020 – це криза платоспроможності.

Діагностику кризи платоспроможності доцільно проводити на трьох рівнях:

  1. Перший рівень – рівень держави. В умовах кризи найбільш постраждають розвиваючі економіки (пасивні гравці) такі як економіка України: удар прийдеться по основним показникам, які формують ВВП (чистий експорт, інвестиції, кінцеві споживчі витрати державного сектору, кінцеві споживчі товари домогосподарств тощо).
  2. Другий рівень – це рівень підприємств різних форм організації бізнесу та галузей національної економіки. За чотири місяці кризи ми спостерігаємо занепад деяких галузей економіки: туристичного бізнесу, готельно-ресторанного бізнесу, логістики і в цілому дозвілля: спорту, культури, відпочинку тощо. Негативні тенденції спостерігаються й у інших галузях економіки. Найбільшої фінансової підтримки потребують підприємства малого та середнього бізнесу. Необхідно зазначити, що закриття підприємств призводить до зростання безробіття, скорочення податкових надходжень до бюджету,  соціальних фондів тощо.
  3. Третій рівень – рівень населення. Найбільша проблема – втрата основного доходу! Економічна модель поведінки населення в умовах економічної кризи 2020 зміниться докорінно.

Оскільки всі три рівні тісно взаємопов’язані, зміна економічної моделі поведінки одного вплине на зміну й інших двох. Цей період не відбудеться за декілька місяців, він продовжиться до 2025 року. І за цей період багато що зміниться, відкриється багато можливостей (а поряд з ними з’являться й нові загрози).

PS: більш детальніше проблеми та можливості розглянемо далі.

 

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...