Американський підприємець, колишній офіцер ВМС США і засновник урядової приватної військової компанії (ПВК) Blackwater Ерік Прінс в 2020 році планував створити ПВК в Україні. Про це посилаючись на документи і джерела Time, повідомляє Страна.ua.

Згідно з планом, який був датований червнем 2020 року, Прінс і його партнери запропонували Україні кілька угод.

“Одна з пропозицій – створити нову приватну військову компанію, яка буде залучати персонал з числа ветеранів війни на сході України. Друга угода передбачає будівництво нового заводу з виробництва боєприпасів в Україні. А третя – об’єднає провідні авіаційні і аерокосмічні компанії України в консорціум, який зможе конкурувати з “такими, як Boeing і Airbus“, – пише видання.

Крім того, за даними видання, факти зустрічі з Принцом підтвердили колишній радник президента України Володимира Зеленського Ігор Новіков і глава офісу глави держави Андрій Єрмак.

Принс спирався на близькість до адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа. Як пише видання, програш 45-го президента на виборах призвів до того, що плани засновника Blackwater не були реалізовані.

В української сторони викликало побоювання те, що Принс співпрацював з колишнім народним депутатом Андрієм Артеменко і позафракційним депутатом Ради Андрієм Деркачем, які є фігурантами американського розслідування про втручання Росії у вибори США.

За даними видання, компанія Blackwater виявилася в центрі скандалу у зв’язку з розстрілом жителів Багдада в вересні 2007 року. Охоронці Blackwater, яка працювала в Іраку за контрактом Держдепартаменту США, влаштували стрілянину на одній з площ іракської столиці, щоб звільнити її для проїзду американського кортежу.

Тоді загинули 14 жителів Багдада, 17 – отримали поранення. І в квітні 2015 року федеральний суд США засудив одного з винних в тій трагедії співробітників Blackwater до довічного ув’язнення, а троє його колег отримали тюремні терміни до 30 років.

question

Залишилися питання? Обов'язково ознайомтеся з коментарями до статті, можливо хтось з читачів вже стикався з аналогічною проблемою.
Також внизу сторінки можна задати своє питання експерту.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...